Szkolenie na nowoczesnym MOBILNYM SYMULATORZE jazdy w warunkach specjalnych

 
 

  
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 

 

 "Wprowadzenie przez firmę ATJ Igielski sp. z o.o. innowacyjnej metody szkolenia i podnoszenia kwalifikacji kierowców poprzez zakup mobilnego symulatora jazdy w warunkach specjalnych"

 

Pierwszy w Polsce MOBILNY SYMULATOR

jazdy ciężarówką i autobusem w warunkach specjalnych

posiadający 6 stopni swobody!

 

Posiada Certyfikat Przemysłowego Instytutu Motoryzacji -  

Pojawił się w Polsce pierwszy mobilny symulator z prawdziwego zdarzenia. Takich jak ten w Europie jest tylko kilka, które posiada 6 stopni swobody (umożliwia zmianę położenia kabiny symulatora wzdłuż i wokół osi podłużnej, poprzecznej i pionowej). Służy do szkolenia kwalifikacji wstępnej dla przyszłych kierowców zawodowych oraz doskonaleniu techniki, taktyki i ekonomiki jazdy kierowców zawodowych.

Zobacz filmiki ze szkolenia - kliknij...

 

Zapraszamy do współpracy i szkoleń!


Można zidentyfikować szerokie spektrum celów szkoleniowych, które można realizować na symulatorze: od prostych proceduralnych ćwiczeń do korygowania psychiki  kierowcy podczas działań w krytycznych sytuacjach.

Mobilny symulator umożliwia symulowanie jazdy ciężarówka oraz autobusem, wrażenie realnej jazdy umożliwia ruchoma platforma o sześciu stopniach swobody. Przez odpowiednie nagłośnienie do kierowcy docierają odgłosy jazdy i specjalne efektu dźwiękowe.

  

 

 

 

Symulator służy do przeprowadzania szkoleń w ramach kursów kwalifikacyjnych przyszłych kierowców zawodowych oraz doskonaleniu techniki, taktyki i ekonomiki jazdy kierowców zawodowych.

 

 

Charakterystyka symulatora:

 Mobilność – urządzenie znajduje się na specjalnie przygotowanej naczepie wyposażonej w multimedialną salę wykładową, pracownię instruktora oraz pomieszczenie symulatora. Taki zestaw pozwala na kompleksowe przeprowadzenie zajęć praktycznych w każdym miejscu Polski.

  

 

Możliwości – obszar wykorzystania symulatora jest bardzo szeroki, oto niektóre z jego funkcji: jazda na różnych rodzajach dróg przy różnym natężeniu ruchu, przeprowadzanie szkolenia na różnych typach pojazdów (ciężarówka, ciągnik siodłowy z naczepą lub bez, cysterną, wywrotka, autobus, pojazd specjalny, uprzywilejowany itd.) w różnych warunkach obciążenia (pełne załadowanie, różne rozmieszczenie ładunku itp.), ćwiczenie zachowania kierowcy w warunkach specjalnych (wystrzał opony, przegrzanie się hamulców), przeprowadzenie treningów przy w zmiennych warunkach atmosferycznych, symulowanie jazdy w sytuacjach specjalnych – ryzykownych tak, by w rzeczywistości uniknąć takiego zjawiska.

Instruktor ma możliwość tworzenia nieskończonej ilości tras szkoleniowych, w zależności od celu kształcenia kierowcy.

 Realizm – symulator zbudowany jest na bazie rzeczywistej kabiny MAN z pełnym jej wyposażeniem, łącznie ze stawiającą zmienny opór kierownicą, pedałami i dźwignią zmiany biegów. Symulowane są również charakterystyczne odgłosy pracy silnika, ruchu ulicznego, hamulców, czy opon toczących się po różnych nawierzchniach.

  

Obraz – wykorzystanie nowoczesnej metody generacji obrazu bezpośrednio na szybach kabiny samochodu (on-screen), realnie odwzorowuje symulowaną sytuację, projekcja uwzględnia odbicia wszystkich lusterek oraz umożliwia odwzorowanie zjawisk takich jak: oślepianie przez samochody jadące z przeciwka, ograniczenie widoczności przez deszcz i śnieg załamanie światła na mokrych lub zaśnieżonych szybach.

 

 

Zalety szkoleń:

 

Opracowujemy programy szkoleniowe dostosowane do potrzeb każdej firmy.

 

 

Usługi świadczone przy wykorzystaniu mobilnego symulatora 

 1.   Wprowadzenia innowacyjnych usług szkoleniowych:

- obligatoryjne kursy dla kierowców zawodowych - tzw. "kwalifikacja wstępna" z wykorzystaniem mobilnego symulatora jazdy w warunkach specjalnych*, której nie świadczy do tej pory żadna firma w Polsce

-  oraz "szkolenia okresowe" (niezbędne do uzyskania wpisu kodu wspólnotowego do prawa jazdy przez kierowców zawodowych) z wykorzystaniem mobilnego symulatora jazdy w warunkach specjalnych*, której nie świadczy do tej pory żadna firma w Polsce

 

   2. Wprowadzenia innowacyjnych usług szkolenia kierowców zawodowych:

 - trening ekonomicznej jazdy dla kierowców samochodów pojazdów transportu drogowego, z wykorzystaniem mobilnego symulatora jazdy w warunkach specjalnych, których nie świadczy do tej pory żadna firma w Polsce

- trening bezpiecznej jazdy dla kierowców samochodów pojazdów transportu drogowego, z wykorzystaniem mobilnego symulatora jazdy w warunkach specjalnych, których nie świadczy do tej pory żadna firma w Polsce

 

Zapraszamy!